Dostosowywanie ubioru na rozmowę kwalifikacyjną.

Ubiór przez większość społeczeństwa jest traktowany jak druga skóra. Z pewnością odpowiednio dobrany strój, na poszczególną okoliczność dodaje nie tylko pewności siebie, ale również pomaga zdobyć to, co chcemy osiągnąć, gdyż „jak Cię widza, tak Cię piszą”. Można by określić, że moda odzieżowa to domena kobiet, jednak we współczesnych czasach i mężczyźni przejmują dowodzenie w tej dziedzinie. Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i zrobić dobre wrażenie? O tym poniżej.
Ubiór będzie się różnił w zależności od charakteru pracy, o jaką się staramy- czy jest to praca biurowa, czy praca fizyczna, pewne jest, że rozmowa kwalifikacyjna jest standardowym punktem do przejścia, by stać się pracownikiem w danej firmie. O jakąkolwiek posadę człowiek by się nie starał, ważne, aby pierwsze wrażenie było pozytywne, a nic nie wywołuje w drugim człowieku zaufania, co pewny krok, szeroki uśmiech oraz odpowiednio dobrany strój.

Rozmowa kwalifikacyjna- ubiór dla kobiety.

Kobieta starająca się o pracę będzie starać się, by ubiór i sam przebieg rozmowy przekonał osobę po drugiej stronie biurka do zdecydowania się właśnie na tę kandydaturę. Mile widziany strój dla kobiety, dość uniwersalny ze względu na posadę będzie oparty na stonowanych kolorach i standardowych krojach. Na pewno, gdy kobieta będzie starać się o miejsce w ekstrawaganckiej firmie zajmującej się szeroko pojętą modą, bazującą na szalonych pomysłach, to mała czarna nie będzie strojem mocno skłaniającym do zatrudnienia. Wróćmy jednak do standardowej sytuacji. Można by rzec, że zestawów klasycznego ubioru dla kobiety jest kilka- zarówno bazując na sukience, jak i spodniach. Co ważniejsze, biała koszula czy czarna sukienka nie musi być elementem dominującym, jednak, trzeba przyznać, że kojarzy nam się ze schludnym, eleganckim ubiorem co jest premiowane podczas rozmowy z przyszłym pracodawcą.
Podczas przygotowywania ubioru na rozmowę kwalifikacyjną warto zadbać, by ubiór nie posiadał: głębokiego dekoltu, długość spódnicy/sukienki powinna zakrywać kolano (nigdy nie powinna być zakończona przed, pomimo posiadania pięknych nóg) oraz nasze buty były w dobrej kondycji (zwracanie uwagi na obuwie jest dość powszechną cechą u ludzi)- jakie buty, taki człowiek.

Rozmowa kwalifikacyjna- ubiór dla mężczyzny.

Pewnym jest, że i mężczyźni stają w szranki z kobietami o bój o stanowiska pracy. Jak zatem przeciętny mężczyzna nie dbający o swój ubiór na co dzień ma się przygotować do dość ważnego momentu w jego życiu?
Zasady doboru odpowiednich ubrań z pewnością będzie się powielał z tym schematem, co u kobiet. Stonowane kolory poszczególnych ubrań są mile widziane w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej. Podobnie sprawa ma się do zastosowanych połączeń ubraniowych, a koszula będzie z pewnością podstawowym elementem, na którym będziemy bazować. Niekoniecznie w kolorze śnieżnobiałym, jednak biel jest takim kolorem, który połączony z każdym innym kolorem będzie się doskonale komponować. W przypadku ubioru męskiego ważne jest, by dół (spodnie) był w stonowanych kolorach, a góra zawsze była jaśniejsza.

Ubiór jest wizytówką każdego człowieka, a w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej jest on jedną z ważniejszych składowych, które mogą złożyć się na pozytywny przebieg rozmowy i w konsekwencji zdobycie posady, na której nam zależy. Warto zadbać o detale, których dopracowanie pozwoli nam osiągnąć sukces.